2016-04-11

Įžiebkim kibirkštį vilties...


     Šeštadienio popietę Ežerėlio kultūros centre vyko sakralinės muzikos šventė "Įžiebkim kibirkštį vilties". Koncertą  pradėjo Ežerėlio kultūros centro moterų tautinių šokių grupė "Vijoklė". Renginyje dalyvavo Kėdainių kultūros centro ansamblis "Giesmė", Prienų kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinis ansamblis, Samylų kultūros centro vokalinis ansamblis "Lyra", Ilgakiemio laisvalaikio salės ansamblis "Jiesia", Ežerėlio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis bei tercetas "Svaja", skambėjo mūsų choro atliekami kūriniai.

2016-03-16

Laisvės paukštė - Lietuva


   Jau 26-ąjį pavasarį su Laisve širdyse minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-osios rytą skubėjome į Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčią, kur giedojome šv.mišiose. Po mišių šventiniame koncerte Domeikavos gimnazijoje klausytojams dovanojome gražiausias dainas ir naują kūrinį - Sėlmanto giesmę iš lyrinės roko operos "Jotvingio rauda", kuri primena visai pamirštą mažą Lietuvos istorijos dalelę, nūdienos žmonių vertybes, kovas mūšio lauke ir vidinius prieštaravimus.
  Kiek vėliau išskubėjome į Raudondvarį, kur menų inkubatoriuje vyko šventinis minėjimas, kuriame dalyvavo Kauno raj. meras V.Makūnas, kovo 11-osios akto signataras L.Milčius, Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininkas A.Šiugždinis ir delegacija iš vokietijos Bergštrasės apskrities. Koncerte grojo Babtų pučiamųjų orkestras "Algupys". Įspūdingai skambėjo  Kauno rajono jungtinio choro atliekami kūriniai.

Kauno.diena apie kovo 11-ąją

Kauno rajono bendruomenė



2016-02-20

Vasario 16-oji



    Kiekvienais metais, šią svarbią mūsų tautos dieną, valstybės atkūrimo dieną, sugrįžtame į Lietuvos istorijos puslapius. Žinodami, kaip sunkiai iškovojome laisvę ir nepriklausomybę, turėtume visuomet prisiminti šiuos labai prasmingus žodžius.

2016-01-22

2016-01-10

"Laisvės liepsna"


Knygos sutiktuvės


      Šių metų sausio 8 d.  Istorinėje Prezidentūroje vyko  knygos „Kęstučio apygardos vadai“ pristatymas. Data ir vieta  šios knygos pristatymui pasirinkta ne atsitiktinai. Kaune pirmą kartą Lietuvos istorijoje, buvo išrinktas  pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona. Sostinėje Kaune susirinko Steigiamasis Seimas, kurio pirmasis posėdis vyko valstybės teatre (dabar muzikinis teatras) ir visi kiti Seimo posėdžiai svarbūs Nepriklausomos Lietuvos istorijai vyko Kaune. Tad ir šios knygos, publikuojančios pačių didvyriškiausių Laisvės kovotojų, Kęstučio apygardos vadų, biografijos pristatymas vyko Kauno Istorinėje Prezidentūroje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ečio išvakarėse.
    Renginyje dalyvavo jos sudarytojas ir vyr. redaktorius Antanas Pocius, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, knygos recenzentė prof. Regina Koženiauskienė, Žemaičių kultūros draugijos Simono Stanevičiaus bendrijos tarybos narė prof. Irena Bakley, rašytojas ir vienas iš straipsnių autorių Eugenijus Ignatavičius, straipsnių autorius prof. Alfonsas Vaišvila.
  Muzikinėje  programoje skambėjo mūsų choro atliekami kūriniai, bei karinio folkloro vyrų ansamblio „Karužė“ (vadovas Rokas Sinkevičius) dainos.














 

2016-01-07

2016-01-02

Kalėdų stebuklo belaukiant...


     Prieš Kalėdas mūsų dainos bičiuliai- Alytaus mišrus choras "Putinas" pasikvietė mus bendram draugystės vakarui "Kalėdų stebuklo belaukiant...".
     Kalėdos - stebuklų metas...?
O gi taip ! Po jungtinio choro atliktos dainos "Aš noriu Kalėdų" choro vadovas Jonas Pavilionis pajuokavo, kad dabar tikrai sulauksime baltų Kalėdų.  Argi tai netiesa...?!